Viestinnän yhteystiedot

Messukeskuksen viestintätiimi auttaa toimittajia, bloggaajia ja kuvaajia kaikissa Messukeskusta ja messuja koskevissa kysymyksissä. Lehdistökeskus palvelee Messukeskuksen järjestämien tapahtumien aukioloaikana, puh. 040 450 3236.

Tapahtumien viestintä

Teija Armanto, tiedottaja
puh. 050 376 0804, teija.armanto@messukeskus.com
Auto, Autokorjaamo, Caravan, ChemBio Finland, Cyber Security Nordic, FinnSec, Helsingin Kirjamessut, Kuljetus – Logistiikka, Maxpo, MaatalousKonemessut, MP Moottoripyöränäyttely, Vene Båt

Tarja Gordienko, viestintäpäällikkö
puh. 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com
Helsinki Chemicals Forum, MAMMA MIA! -musikaali, Suomen Suurin Sisähuvipuisto, Tanssi Vieköön -festivaali

Antti Karjunen, tiedottaja
puh. 050 574 3444, antti.karjunen@messukeskus.com
Cyber Security Nordic, Eläinystäväni, Hupicon, Lapsimessut, Markkinoinnin viikko, OutletExpo, PacTec, PromoExpo, Sairaanhoitajapäivät, Sijoitus Invest, Studia, Teknologia, Yritys

Riikka Luomanpää, tiedottaja
puh. 050 540 4231, riikka.luomanpaa@messukeskus.com
GoExpo, GoExpo Winter, Hammaslääkäripäivät, Helsinki Horse Fair, I love me, Kuva & Kamera, Lääkäripäivät, Matka NBE, PulPaper

Johanna Suni, tiedottaja
puh. 040 515 4216, johanna.suni@messukeskus.com
Gastro Helsinki, Habitare, Habitare Pro, Lautasella, Matka, Viini ja Ruoka, Vuoden Kokki

Taira Sjöblom-Tallus, tiedottaja
puh. 050 385 5482, taira.sjoblom-tallus@messukeskus.com
Antiikki, Avita, Educa, FinnBuild, FinnBuild Infra, GameXpo, Kevätmessut, Kiinteistö, Lähiruoka & luomu,
Messukeskuksen sisäinen viestintä

Johto

Tarja Gordienko, viestintäpäällikkö
puh. 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com
Messukeskuksen ja Suomen Messut -konsernin ulkoinen viestintä, henkilöstön haastattelupyynnöt

Maria Mroue, 
markkinointi- ja viestintäjohtaja
puh. 050 393 4974, maria.mroue@messukeskus.com

Tarja Gordienko

Tarja Gordienko

Teija Armanto

Teija Armanto

Riikka Luomanpää

Riikka Luomanpää

Antti Karjunen

Antti Karjunen

Johanna Suni

Johanna Suni

Taira Sjöblom-Tallus

Taira Sjöblom-Tallus