Skip to content

Kontaktuppgifter till kommunikationen

Kommunikationsteamet vid Messukeskus hjälper redaktörer, bloggare och fotografer i alla frågor som gäller Messukeskus och mässorna. Pressrummet betjänar under evenemangens öppettider, tfn 040 450 3236.

Maria Mroue, kommunikations och marknadsföringsdirektör
tfn 050 393 4974, maria.mroue@messukeskus.com

Tarja Gordienko, kommunikationschef
tfn 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com

Evenemang

Bil, Bil & Verkstad, Caravan, FinnSec, Helsingfors Bokmässa, Maxpo,  Motorcykelutställning, Transport – Logistik,  Vene Båt | Teija Armanto, informatör, tfn 050 376 0804, teija.armanto@messukeskus.com

Barn, Eläinystäväni, Gastro Helsinki, GROWTH, Hupicon, InvesterarMässa, Läkare, Manufacturing & Materials, Närmat & Eko, OutletExpo, Studia, Teknologi, Vin och Mat | Antti Karjunen, informatör, tfn 050 574 3444, antti.karjunen@messukeskus.com

Bild Video & Ljud, GoExpo, GoExpo Horse, ChemBio Finland, Cyber Security Nordic, Habitare, Helsinki Chemicals Forum, Matka Resemässan, PacTec, FoodTec, PlastExpo, PulPaper | Eva Kiviranta, informatör, tfn 040 775 6609, eva.kiviranta@messukeskus.com

Avita, Educa, Fastighet, FinnBuild, I love me, Korjausrakentaminen, Sjuksköterskedagar, Tandläkardagarna, Vår trädgård  | Taira Sjöblom-Tallus, informatör, tfn 050 385 5482, taira.sjoblom-tallus@messukeskus.com

The HIMSS & Health 2.0 European Conference | Tarja Gordienko, kommunikationschef, tfn 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com

Tarja Gordienko

Tarja Gordienko

Teija Armanto

Teija Armanto

Antti Karjunen

Antti Karjunen

Eva Kiviranta

Eva Kiviranta

Taira Sjöblom-Tallus

Taira Sjöblom-Tallus