Kontaktuppgifter till kommunikationen

Kommunikationsteamet vid Messukeskus hjälper redaktörer, bloggare och fotografer i alla frågor som gäller Messukeskus och mässorna. Pressrummet betjänar under evenemangens öppettider, tfn 040 450 3236.

Ansvarsområden

Maria Mroue, kommunikations och marknadsföringsdirektör
tfn 050 393 4974, maria.mroue@messukeskus.com

Tarja Gordienko, kommunikationschef
tfn 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com
Helsinki Chemicals Forum, Suomen Suurin Sisähuvipuisto

Teija Armanto, informatör
tfn 050 376 0804, teija.armanto@messukeskus.com
Bil, Bil & Verkstad, Caravan, ChemBio Finland,  Cyber Security Nordic, FinnSec, Helsingfors Bokmässa, Maxpo,  Motorcykelutställning, Transport – Logistik,  Vene Båt

Antti Karjunen, informatör
tfn 050 574 3444, antti.karjunen@messukeskus.com
Gastro Helsinki, Eläinystäväni, Hupicon, Barn, Lautasella, Närmat & Eko, Markkinoinnin viikko, OutletExpo, PacTec, Sijoitus Invest, Studia, Teknologi, Vin ock Mat ja Ruoka

Eva Kiviranta, informatör
tfn 040 775 6609, eva.kiviranta@messukeskus.com
GameXpo, Habitare, Matka Resemässan, PacTec, FoodTec, PlastExpo

Riikka Luomanpää, informatör
tfn 050 540 4231, riikka.luomanpaa@messukeskus.com
Bild Video & Kamera, Finska Läkardagarna, GoExpo, GoExpo Winter, Helsinki Horse Fair, I love me, PulPaper, Sjuksköterskedagar, Tandläkardagarna

Taira Sjöblom-Tallus, informatör
tfn 050 385 5482, taira.sjoblom-tallus@messukeskus.com
Avita, Educa, Eget Hem, FinnBuild, FinnBuild Infra, GameXpo, Gårdsliv, Habitare Pro, Stugliv, Vår trädgård,
samt den interna kommunikationen vid Messukeskus

Tarja Gordienko

Tarja Gordienko

Teija Armanto

Teija Armanto

Riikka Luomanpää

Riikka Luomanpää

Antti Karjunen

Antti Karjunen

Taira Sjöblom-Tallus

Taira Sjöblom-Tallus

Eva Kiviranta

Eva Kiviranta