Viestinnän yhteystiedot

Messukeskuksen viestintätiimi auttaa toimittajia, bloggaajia ja kuvaajia kaikissa Messukeskusta ja messuja koskevissa kysymyksissä. Lehdistökeskus palvelee tapahtumien aukioloaikana, p. 040 450 3236.

Maria Mroue, markkinointi- ja viestintäjohtaja
puh. 050 393 4974, maria.mroue@messukeskus.com

Tarja Gordienko, viestintäpäällikkö
puh. 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com
Messukeskuksen ja Suomen Messut -konsernin viestintä, henkilöstön haastattelupyynnöt

Tapahtumien viestintä

Teija Armanto, tiedottaja
puh. 050 376 0804, teija.armanto@messukeskus.com
Auto, Auto & Korjaamo, Caravan, ChemBio Finland, FinnSec, Helsingin Kirjamessut, Kuljetus – Logistiikka, Maxpo, MP Moottoripyöränäyttely, Vene Båt

Antti Karjunen, tiedottaja
puh. 050 574 3444, antti.karjunen@messukeskus.com
Bisnespäivät, BoardExpo, Kädentaito Kevät & Syksy, Lapsimessut, Lemmikki, Lätkä & Säbä, Matka, Model Expo, OutletExpo Kevät & Syksy, PetExpo, Sairaanhoitajapäivät, Skiexpo, 55plus

Riikka Luomanpää, tiedottaja
puh. 050 540 4231, riikka.luomanpaa@messukeskus.com
GoExpo, Hammaslääkäripäivät, Helsinki Horse Fair, I love me, Kuva & Kamera, Lääkäripäivät, Teknologia

Jaana Matilainen, tiedottaja
puh. 050 309 5130, jaana.matilainen@messukeskus.com
Antiikki, DigiExpo, GameXpo, FoodTec, GrafTec, PacTec, PlasTec.

Johanna Suni, tiedottaja
puh. 040 515 4216, johanna.suni@messukeskus.com
ELMA, Gastro Helsinki, Habitare, Lähiruoka & luomu, Metsä, Studia, Viini ja Ruoka, ViiniExpo, Vuoden Kokki

Taira Sjöblom-Tallus, tiedottaja
puh. 050 385 5482, taira.sjoblom-tallus@messukeskus.com
Avita, Educa, FinnBuild, FinnBuild Infra, Kevätmessut, Kiinteistö
Messukeskuksen sisäinen viestintä

Tarja Gordienko

Tarja Gordienko

Teija Armanto

Teija Armanto

Antti Karjunen

Antti Karjunen

Riikka Luomanpää

Riikka Luomanpää

Jaana Matilainen

Jaana Matilainen

Johanna Suni

Johanna Suni

Taira Sjöblom-Tallus

Taira Sjöblom-Tallus