Kontaktuppgifter till kommunikationen

Kommunikationsteamet vid Messukeskus hjälper redaktörer, bloggare och fotografer i alla frågor som gäller Messukeskus och mässorna. Pressrummet betjänar under evenemangens öppettider, tfn 040 450 3236.

Ansvarsområden

Maria Mroue, kommunikations och marknadsföringsdirektör
tfn 050 393 4974, maria.mroue@messukeskus.com

Tarja Gordienko, kommunikationschef
tfn 050 5847 262, tarja.gordienko@messukeskus.com
Dansfestivalen, Helsinki Chemicals Forum, MAMMA MIA! musikalen, Suomen Suurin Sisähuvipuisto

Teija Armanto, informatör
tfn 050 376 0804, teija.armanto@messukeskus.com
Bil, Bil & Verkstad, Caravan, ChemBio Finland,  FinnSec, Helsingfors Bokmässa, Maxpo,  Motorcykelutställning, Transport – Logistik,  Vene Båt

Antti Karjunen, informatör
tfn 050 574 3444, antti.karjunen@messukeskus.com
Cyber Security Nordic, Eläinystäväni, Hupicon, Barn, Markkinoinnin viikko, OutletExpo, PacTec, PromoExpo, Sijoitus Invest, Sjuksköterskedagar, Studia, Teknologi, Yritys

Riikka Luomanpää, informatör
tfn 050 540 4231, riikka.luomanpaa@messukeskus.com
Bild Video & Kamera, Finska Läkardagarna, GoExpo, GoExpo Winter, Helsinki Horse Fair, I love me, Matka NBE, PulPaper, Tandläkardagarna

Johanna Suni, informatör
tfn 040 515 4216, johanna.suni@messukeskus.com
Forma, Gastro Helsinki, Habitare, Närmat & Eko,  Matka Nordiska Resemässan, Studia, Vin och Mat, ViiniExpo, Årets Kock

Taira Sjöblom-Tallus, informatör
tfn 050 385 5482, taira.sjoblom-tallus@messukeskus.com
Avita, Educa, Eget Hem, FinnBuild, FinnBuild Infra, GameXpo, Gårdsliv, Stugliv, Vår trädgård,
samt den interna kommunikationen vid Messukeskus

Tarja Gordienko

Tarja Gordienko

Teija Armanto

Teija Armanto

Riikka Luomanpää

Riikka Luomanpää

Antti Karjunen

Antti Karjunen

Johanna Suni

Johanna Suni

Taira Sjöblom-Tallus

Taira Sjöblom-Tallus